301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
20 Aralık 2018 - Perşembe 19:28
 
ÜNİ-DOKAP Devir Teslim Töreni Gerçekleşti
Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı Üniversiteler Birliğinin (ÜNİ-DOKAP) 2019 yılı dönem başkanlığı Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi’ne devredildi.
Gündem Haberi


Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı Üniversiteler Birliğinin (ÜNİ-DOKAP) 2019 yılı dönem başkanlığı Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi’ne devredildi.

OMÜ Senato Salonu’nda gerçekleşen ÜNİ-DOKAP dönem başkanlığı devir teslim törenine Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç, Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Bünyamin Şahin, ÜNİ-DOKAP Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı.

Devir teslim töreni öncesinde  konuşan Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç “ÜNİ-DOKAP olarak faaliyet gösteren, DOKAP bölgesi üniversitelerinin oluşturduğu, üniversiteler birliğinin dönem başkanlığını Ondokuz Mayıs Üniversitesi olarak 2018 senesinde devralmıştık. Bu görevi bir yıl süreyle yürüttük. 2019 yılında ÜNİ-DOKAP dönem başkanlığı görevini,Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesine devrediyoruz. Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörü olarak, Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitemize çalışmalarında başarılar diliyor, Üniversiteler arasındaki bu iş birliğinin geliştirilerek devam etmesini temenni ediyorum.”dedi.

ÜNİ-DOKAP 2019 yılı dönem başkanlığı görevini devir alan Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bünyamin Şahin ise, “Değerli Rektörümüz ve aynı zamanda hocama bizi yetiştirdiği ve danışmanlığımızı yaptığı için teşekkür ediyorum. Nasip ikimizin de aynı anda rektör olmamızı getirdi. İnşallah buradan edindiğimiz tecrübeler ve burayla yapacağımız iş birlikleriyle birlikte güzel işlere imza atacağımızı düşünüyorum. ÜNİ-DOKAP ‘ta Sayın Rektörümüz ve Genel Sekterimizin tecrübelerinden istifade edeceğiz. Burada olmaktan, sizleri görmekten müteşekkirim. Değerli hocamın bu görevi bana teslim etmesinden dolayı çok mutluyum.” dedi.

Ayrıca, Üniversitemiz İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğretim üyesi Dr. Öğr. Üyesi Doğan Bozdoğan ÜNİV-DOKAP Genel Sekreteri olarak görevlendirildi.

Kaynak: Editör: Dursun Ekrem ER
 
Etiketler: ÜNİ-DOKAP, Devir, Teslim, Töreni, Gerçekleşti,
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Tokat
Parçalı Bulutlu
Güncelleme: 01.08.2019
Bugün
18° - 34°
Cuma
16° - 30°
Cumartesi
16° - 31°
Anketler
İstanbul'daki Tokatlılar Oyunu Kime Verecek?
Tokat

Güncelleme: 01.08.2019
İmsak
03:41
Sabah
05:24
Öğle
12:45
İkindi
16:39
Akşam
19:57
Yatsı
21:32
Mobil Uygulamalarımız

Haber Yazılımı