301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
10 Eylül 2018 - Pazartesi 16:03
 
Tokat'ta CHP Gençliği'nden 'Kentlere Hazırız' Kampanyası
CHP Tokat İl Gençlik Kolları Başkanı Kubilay Tahsin Alpay, CHP Gençlik Kolları Genel Başkanlığı tarafından başlatılan “kentlere hazırız” kampanyası ile ilgili basın bildirisi yayınlandı.
Siyaset Haberi


Alpay'ın yayınladığı bildiri şu şekilde oldu;

CHP Gençlik Kolları Genel Başkanlığımızın başlatmış olduğu “kentlere hazırız” kampanyamızda Cumhuriyet Halk Partisinin, mahalli idareler seçiminde yöneticilerini yenilemeli ve gençlere daha fazla yer verilmesi konusunda başlatılmış kampanyadır.

Gençlerin siyasette daha aktif rol alması ve yerel yönetimlerin gençleştirilmesi amaçlanması yönünde başlattığımız hareketin  kapsamında, Genel Başkanımız Sayın Emre Yılmaz’ında söylediği gibi “Sadece CHP adına değil memleketin tüm gençleri adına bunun bir ihtiyaç olduğunu düşünüyoruz” ve bilindiği gibi "Türkiye'de yerel yönetimlerde 20 bin kadar meclis üyesi var. CHP'de bunların sadece yüzde 4'ü gençlerden oluşuyor. Partimiz, son getirdiği tüzük değişikliğiyle gençlere yüzde 20 kota vaat ediyor. Bu yüzde 16'lık dilimi kapatmak ve memleket gençliğinin yerel seçimlerde temsilini artırmak için Genel Başkanımız Emre Yılmaz’la birlikte mücadele edeceğiz. Bu irade gücünü bizden sonraki genç kuşaklara bırakmaktır tek gayemiz. Mahalli idareler seçiminde yöneticilerini yenilemeli ve gençlere daha fazla yer verilmesi yaşlı kadroların gençleşmesi gerekiyor. Gençler olarak yerel seçimlerde partimizi temsil etmek istiyoruz. Gelecek günlerde Gençlik Kolları Genel merkezimizle çeşitli sivil toplum kuruluşlarının da katılımıyla kapalı bir toplantılar yaparak yol haritalarımızı belirleyeceğiz.

Kaynak: Editör: Dursun Ekrem ER
 
Etiketler: Tokat'ta, CHP, Gençliği'nden, 'Kentlere, Hazırız', Kampanyası,
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Tokat
Parçalı Bulutlu
Güncelleme: 01.08.2019
Bugün
18° - 34°
Cuma
16° - 30°
Cumartesi
16° - 31°
Anketler
İstanbul'daki Tokatlılar Oyunu Kime Verecek?
Tokat

Güncelleme: 01.08.2019
İmsak
03:41
Sabah
05:24
Öğle
12:45
İkindi
16:39
Akşam
19:57
Yatsı
21:32
Mobil Uygulamalarımız

Haber Yazılımı