301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
10 Eylül 2018 - Pazartesi 14:26
 
Şok Olay! Zile Belediyesine, Ak Partili İlçe Başkanı Haciz Gönderdi!
Tokat’ın Zile İlçesinde belediyeye haciz geldi. Belediye Başkanı Lütfi Vidinel’in makam aracı başta bazı mülkleri üzerine konulan haczin arkasından ise iddialara göre çok daha dikkat çekici bir isim çıktı. Haczi gönderen kişininAk Parti Zile İlçe Başkanı Yusuf Güzel olduğu iddia ediliyor.
Siyaset Haberi


Tokat’ın Zile İlçesinde belediyeye haciz geldi. Belediye Başkanı Lütfi Vidinel’in makam aracı başta bazı mülkleri üzerine konulan haczin arkasından ise çok daha dikkat çekici bir isim çıktı.

Haciz kararının geçtiğimiz Çarşamba günü Zile Belediyesine ulaştığı ve karar doğrultusunda başkan Vidinel’in makam aracı başta, yasaların izin verdiği belediyenin tüm mal varlıkları ve banka hesaplarına haciz konulduğu öğrenildi.

Zile Belediyesine gelen haciz kadar haczi getiren isim de dikkat çekti. Ak Parti'de olan Zile Belediyesine haciz olayının arkasından Ak Parti Zile İlçe Başkanı Yusuf Güzel çıktı.

Belediye yapılan haciz işleminin, Güzel ve ailesine ait bir akaryakıt şirketinin belediyeden 4 milyonluk alacağının gerekçe gösterilerek yapıldığı alınan bilgiler arasında.

Geçtiğimiz günlerde Zile Belediye Başkanı Lütfi Vidinel’in Tokat Belediyesinin Kanal Tokat ve kent müzesi projelerini başkan Eyüp Eroğlu ve ekibi ile birlikte yerinde inceleyerek, izlenimlerini sosyal medya üzerinden paylaşmasının ardından da şok edici bir olay yaşanmıştı. Ak Parti Zile İlçe Başkanı Yusuf Güzel başkan Vidinel’in 6 Eylül günü yaptığı paylaşımı, “KENDİ BELEDİYESİNİ BORÇLARINI ÖDEYEMEZ HALE GETİRMİŞ, BORÇ BATAĞINA DÜŞÜRMÜŞ BİR BELEDİYE BAŞKANI (LÜTFİ VİDİNEL) ANCAK BAŞKALARININ YAPMIŞ OLDUĞU PROJELERİ PAYLAŞMAKLA YETİNİR…” diye yazarak sosyal medyada paylaşmış, o günde Zile çalkalanmıştı. 

'BELEDİYEYE KAYYUM ATANDI' DEDİKODULARI

Güzel, ilçede sorumlu olduğu partinin zarar görmesi pahasına yaptığı paylaşımı bir süre sonra kaldırmıştı. Güzel’in bu paylaşımının ardından, ilçede ve sosyal medya üzerinden Zile Belediyesine kayyum atandığı dedikoduları yayılması dikkat çekmişti. İlçeyi ikinci kez şoka sokan haber her ne kadar asılsız olsa da, kulaktan-kulağa fısıldanmaya devam eden haberin kaynağı tespit edilememişti. 

Son zamanlarda Zile’de üst-üste yaşanan bu gelişmelerin başkan Vidinel’i yıpratarak yerel seçimler öncesi aday gösterilmesini engellemek amacı taşıdığı düşünülüyor. İlçede özellikle Ak Parti tabanını rahatsız eden gelişmelerin arkasında her defasında Ak Parti İlçe Başkanı Yusuf Güzel’in çıkması ise, duyulan rahatsızlık ve şok etkisini katlamaya devam ediyor. 

Yusuf Güzel’in, kendi partisindeki bir belediye başkanı ve partisini yaklaşan yerel seçimler öncesi zora sokacak şekilde, önce belediye mülkleri, hesapları ve başkanın makam aracına haciz getirmesi, ardından ise; sosyal medya üzerinden yaptığı bir paylaşımla adeta partili belediye başkanı Vidinel’i rencide etmesi, ‘Zile Belediyesi’ne kayyum atandı’ şeklindeki asılsız haberleri yayanlar noktasında da gözlerin kendisine çevrilmesine neden oldu.

Tokat ve Zile’de Ak Parti’ye zarar verebileceği düşünülen ve üst üste gelen olayların zamanlaması da kritik yerel seçimlerin hemen öncesine denk gelmesinden dolayı dikkat çekiyor. Alınan bilgilere göre Başkan Vidinel’in makam aracına konulan bağlatma kararı parti içinden araya girenlerin girişimi ile geçici bir süre durdurulduğu öğrenildi. 

YUSUF GÜZEL'İN SİYASİ SİCİLİ DE DİKKAT ÇEKİYOR

Öte yandan; Ak Parti İlçe Başkanı Yusuf Güzel'in siyasi sicili de dikkat çekiyor. Başkan Güzel ile kardeşi Abdullah Güzel hakkında, 2011 yılında Zile İmam Hatip Lisesi Gıda Alım İhalesi'nde usulsüzlük yapıldığı iddiasıyla yapılan şikayet üzerine soruşturma başlatıldı. Soruşturma kapsamında Yusuf Güzel, kardeşi Abdullah Güzel ve İmam Hatip Lisesi'nde görevli 6 öğretmen hakkında 'kamunun zarara uğratılarak, ihaleye fesat karıştırıldığı' iddiasıyla dava açıldı. Dava sürecinde başkan Güzel'in sadece gıda alım ihalesiyle kalmadığı, kamu kurum kuruluşlarına yakacak temini ihalelerinden, akaryakıt ihalelerine kadar, ilçedeki bütün ihale döngüsünü kontrolü altına aldığı gündeme gelmişti.

Yusuf Güzel, Ak Parti Zile ilçe başkanlığı yaptığı dönemde hakkında açılan 'yolsuzluk' davası 2013 yılında sonuçlanmış, kendisine Zile Ağır ceza mahkemesi tarafından 2 yıl 6 ay hapis cezası verilmişti. Bu ceza kararının ardından da Ak Parti'den istifa ederek partisiyle ilişkisini kesen Güzel: istifa ederken yaptığı açıklamada konuyu Yargıtaya taşıyacağını da ifade etmişti.

Bütün bu gelişmelerin ardından Yusuf Güzel şaşırtıcı bir şekilde 2017 yılında tekrar Ak Parti Zile ilçe başkanı yapılmıştı.

BAŞKAN VİDİNEL SUSKUNLUĞUNU KORUYOR

Zile bu gelişmelerin ve dedikoduların etkisi ile çalkalanırken Belediye Başkanı Lütfi vidinel'in son zamanlarda açıktan şahsını hedef alan bu saldırı ve dedikodulara karşı suskunluğunu koruması dikkat çekiyor...

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Şok, Olay!, Zile, Belediyesine,, Ak, Partili, İlçe, Başkanı, Haciz, Gönderdi!,
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Tokat
Parçalı Bulutlu
Güncelleme: 01.08.2019
Bugün
18° - 34°
Cuma
16° - 30°
Cumartesi
16° - 31°
Anketler
İstanbul'daki Tokatlılar Oyunu Kime Verecek?
Tokat

Güncelleme: 01.08.2019
İmsak
03:41
Sabah
05:24
Öğle
12:45
İkindi
16:39
Akşam
19:57
Yatsı
21:32
Mobil Uygulamalarımız

Haber Yazılımı