301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
15 Haziran 2018 - Cuma 21:24
 
Saadet Partisi sahte evrak düzenledi iddiası
Saadet Partisi Zile İlçe Başkanlığı görevinden partisinin terör örgütüne destek verdiği gerekçesiyle geçtiğimiz günlerde istifa eden Serdal Akçay’ın istifa sonrası ulusal basında yer alan haberlerinden sonra Tokat Saadet Partisi İl yönetimini de karşı açıklama yapmıştı. Akçay yapılan bu açıklamada basına servis edilen evrakların sahte olduğunu iddia etti.
Siyaset Haberi


Saadet Partisi Zile İlçe Başkanlığı görevinden partisinin terör örgütüne destek verdiği gerekçesiyle geçtiğimiz günlerde istifa eden Serdal Akçay’ın istifa sonrası ulusal basında yer alan haberlerinden sonra Tokat Saadet Partisi İl yönetimini de karşı açıklama yapmıştı. Akçay yapılan bu açıklamada basına servis edilen evrakların sahte olduğunu iddia etti.

 

Akçay, "sahte evrakla algı operasyonu" olarak tanımladığı karşı açıklamanın il yönetimini sıkıntıya sokacak yasal bir suç olduğunu da sözlerine ekledi.

 

Saadet Partisi Zile İlçe Başkanı Serdal Akçay geçtiğimiz cumartesi görevinden istifa etmiş ve ulusal basına istifa sebebini açıklamıştı. Haber sonrası harekete geçen Tokat Saadet Partisi İl yönetimi karar defterinde oynama yapılarak basına servis edip, algı operasyonu yapıldığını belirtti. Serdal Akçay: "2 ay önce Zile İlçe Başkanlığından istifa etmişim gibi göstermek için karar defterinde oynama yaptılar. Suç teşkil etmesine rağmen üzerinde oynanan karar defterinin, Zile İlçe Seçim Kurulundan alınan belgeyle geçersiz olduğu anlaşıldı" ifadelerini kullandı.

 

Düzenlenen sahte evraktan dolayı savcıları göreve çağıran Eski İlçe Başkanı Akçay, istifası sonrası eleştiride bulunan Saadet Partili milli görüşçülere seslenerek, “Evet doğrudur. Ben bu tarihte ailevi nedenlerden dolayı istifa dilekçemi verdim. Lakin, teşkilat devam etmem konusunda bir süre ricacı oldu ve resmî olarak da atamam yapılmadı. Bunun akabinde seçim süreci başladı ve hala resmî olarak Saadet Partisi Zile İlçe başkanlığım devam ettiği gibi ayrıca Cumhurbaşkanı Adayı Sayın Temel Karamollaoğlu’nun İlçe Temsilciliği verildi. Ben, Karamollaoğlu bu açıklamaları yaptığı ana kadar hem Saadet Partisi İlçe Başkanı hem de Karamollaoğlu’nun temsilcisiydim. Bir hafta önceye kadarda çalışmalarımı sürdürdüğümü Saadet Partisi İlçe yönetim kurulu üyeleri çok iyi biliyor. Eğer ki Karamollaoğlu, Demirtaş’ın savunuculuğunu yapmasa Kürdistan diye bir bölge tanımasa ben bu görevlerimi seçim bitene kadar devam ettirecektim. Fakat vicdanım buna el vermedi. Daha 4 gün önce Erbaa ilçemizde gencecik bir fidanı toprağa verdik. Sizler biraz aklınızı başınıza alın, biraz feraset sahibi olun da, “ bu ülkede apo’nun heykelini dikeceğiz” diyen Demirtaş’ın savunuculuğunu yapan, avukatlığına soyunan Karamollaoğlu’na tepkinizi gösterin. Yoksa Tokat olarak, ülke olarak verdiğimiz şehitlere ve yakınlarına hiçbir değer vermemiş olursunuz. Bu milletin yüzüne bakamaz olursunuz. Eğer ki sizin dava diye savunduğunuz, vatan ve devlet değerlerinin önüne geçmişse o davanın ne dinle ne devletle nede milletle hiçbir alakası yoktur. O zaman sizin başkalarından hiçbir farkınız kalmaz. Bütün bu değerleri hiçe sayar, duyarsız kalırsanız işte asıl o zaman Allah katında vebaldesiniz demektir. Bana şunu anlatmayın, Demirtaş’ın aday olmasına müsaide ediyorlar da, Karamollaoğlu “çıksın” demiş ne var bunda demeyin sakın. Buyurun size dürüst ve samimi cevap. Resmî evraklar ve istifa öncesi son haftaya kadar çalıştığımın ispatı. SKM ziyaretine gelen Chp Milletvekili Kadim Durmaz bey ve CHP İlçe Başkanı Ali Rıza Bozdemir ve yönetim kurulu üyeleri, ayrıca orada bulunan Saadet’in 3 tane yönetim kurulu üyesi" şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör: Dursun Ekrem ER
 
Etiketler: Saadet, Partisi, sahte, evrak, düzenledi, iddiası,
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Tokat
Parçalı Bulutlu
Güncelleme: 01.08.2019
Bugün
18° - 34°
Cuma
16° - 30°
Cumartesi
16° - 31°
Anketler
İstanbul'daki Tokatlılar Oyunu Kime Verecek?
Tokat

Güncelleme: 01.08.2019
İmsak
03:41
Sabah
05:24
Öğle
12:45
İkindi
16:39
Akşam
19:57
Yatsı
21:32
Mobil Uygulamalarımız

Haber Yazılımı