301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
05 Ekim 2018 - Cuma 19:51
 
MHP Tokat Milletvekili Bulut: ÇAMLIBEL’İN İLÇE YAPILMASI HAKKINDA KANUN TEKLİFİ VERİLDİ
MHP Tokat Milletvekili Bulut: ÇAMLIBEL’İN İLÇE YAPILMASI HAKKINDA KANUN TEKLİFİ VERİLDİ
Siyaset Haberi


   MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut sosyal medya hesabından Tokat'ın Çamlıbel Beldesinin ilçe olabilmesi için kanun teklifi verildiği müjdesini verdi. Bulut açıklamasında; 

ÇAMLIBEL’İN İLÇE YAPILMASI HAKKINDA KANUN TEKLİFİ VERİLMİŞTİR.

1944 yılında İLÇE vasfı kaldırılarak, yarım asırdır adeta cezalandırılan ÇAMLIBEL BELDEMİZ’İN yeniden eski günlerine kavuşabilmesi ve iade-i itibar yapılması amacıyla İLÇE olması için tarafımca KANUN TEKLİFİ verilmiştir.

Çamlıbel Beldesinin tarihi kökleri ve sahip olduğu stratejik ve sosyal konumu itibariyle gelişmeye müsait durumu bu güzide beldemizin ilçe olmasını gerektirmektedir.

Çamlıbel Beldesi’nin yarım asırlık İLÇE olma mücadelesi 24 Haziran 2018 seçimleri öncesinde bölgede düzenlediğimiz miting esnasında tarafımıza aktarılmış ve burada yapmış olduğumuz konuşmada bölge halkına bu konuda mücadele edeceğimizin sözü verilmiştir.

Bu çerçevede hazırlamış olduğum kanun teklifi, Sayın Cumhurbaşkanımızın diğer partilerden de ülkeye hizmet için katkı beklediklerini ifade eden çağrısına uygun olarak Yüce Meclis’e sunulmuştur.
Her birisi Tokat sevdalısı olan ve birbirinden değerli Ak Parti milletvekillerimiz ve CHP milletvekilimizin de ÇAMLIBEL’in haklı davası konusunda mücadele ettiklerinden ve bugüne kadar bu beldemize özveriyle katkı sağladıklarından şüphe duymuyor, bu kanun teklifinin yasalaşması konusunda bizleri ve fedakar ÇAMLIBEL HALKINI yalnız bırakmayacaklarını düşünüyor ve inanıyorum.

Çamlıbel’in kalkınması demek, aynı zamanda oldukça uzun yıllardır kalkınma sorunu yaşayan ARTOVA HAVZASININ da kaderinin değişmesi anlamına geleceği inancıyla, yasa teklifimizin hemşerilerimiz tarafından da sahiplenileceğini umuyorum.

Kaynak: Editör: Dursun Ekrem ER
 
Etiketler: MHP, Tokat, Milletvekili, Bulut:, ÇAMLIBEL’İN, İLÇE, YAPILMASI, HAKKINDA, KANUN, TEKLİFİ, VERİLDİ,
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Tokat
Parçalı Bulutlu
Güncelleme: 01.08.2019
Bugün
18° - 34°
Cuma
16° - 30°
Cumartesi
16° - 31°
Anketler
İstanbul'daki Tokatlılar Oyunu Kime Verecek?
Tokat

Güncelleme: 01.08.2019
İmsak
03:41
Sabah
05:24
Öğle
12:45
İkindi
16:39
Akşam
19:57
Yatsı
21:32
Mobil Uygulamalarımız

Haber Yazılımı