301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
28 Aralık 2018 - Cuma 14:56
 
İnsansız Hava Araçları Konferansı
Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi (TOGÜ) Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi tarafından “İnsansız hava araçlarının tarihsel gelişimi, kullanım alanları ve yasal mevzuatı” konulu konferans düzenlendi.
Bilim Haberi


     Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi (TOGÜ) Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi tarafından “İnsansız hava araçlarının tarihsel gelişimi, kullanım alanları ve yasal mevzuatı” konulu konferans düzenlendi. Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Şehit Ferhat Kaya Konferans Salonu’nda gerçekleşen konferansa Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bünyamin Şahin, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İsa Gökçe, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sefa Tarhan, akademik ve idari personelimiz ile öğrencilerimiz katıldı.

     Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sefa Tarhan yapmış olduğu konuşmada, Mühendislik eğitiminin birçok bileşeninin olduğunu; bunlardan ilkinin sınıflarda verilen ders, ikincisinin ise sınıf dışı etkinlikler olduğunu söyledi. Bu etkinlikler içerisinde staj, seminer, konferans, çalıştayların olduğunu belirten Tarhan, insansız hava araçları üzerine son 10 yılda ülkemizde hızlı bir gelişim yaşandığını vurgulayarak bu alanın Mühendislik öğrencileri için bir iş fırsatı olarak değerlendirildiğini ifade etti.

     TOGÜ Rektörü Prof. Dr. Bünyamin Şahin yapmış olduğu konuşmada: “Üniversitelerin iki tane önemli faaliyeti vardır. Bunlardan bir tanesi eğitimdir. Diğeri araştırma faaliyetidir. Öncelikle burada bulunan siz değerli öğrencilerimizi muhatap alarak konuşmak istiyorum: Bu üniversitenin var olmasının ana unsuru sizlersiniz. Siz varsanız üniversite var demektir. Dolayısıyla bizim açımızdan bu üniversitenin göz bebeği değerli öğrencilerimizdir” dedi. Mühendislik eğitiminin öneminden bahseden Şahin, ülkenin gelişiminde, üretiminde, sağlık sektöründe, ekonomide mühendisliğin olmazsa olmaz olduğunu vurgulayarak öğrencilerin Üniversitemizin ve öğretim üyelerinin sağlamış olduğu bütün imkânları kullanması gerekliliğini belirtti. Rektörümüz öğretim üyelerine ve öğrencilerimize gelişim anlamında her türlü katkı sağlanacağını ifade ederek konuşmasını sonlandırdı.

     Açılış konuşmaları sonrası konferansa geçildi. İHA Sistemleri Koordinatörü Mahmut Samet Sayım, “İnsansız Hava Araçlarının tarihsel gelişimi, kullanım alanları ve yasal mevzuatı” konusunda dinleyicilere bilgiler aktardı. Doç. Dr. Tekin Susam da “Kullanıcı odaklı insansız hava araçları tasarım ve üretiminin stratejik önemi ve İHA tabanlı büyük ölçekli harita üretimi” konusunda konferansını sundu.

 

 

 

Kaynak: Editör: Dursun Ekrem ER
 
Etiketler: İnsansız, Hava, Araçları, Konferansı,
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
En Çok Okunanlar
Tokat
Karla Karışık Yağmur
Güncelleme: 18.01.2020
Bugün
-
Pazar
-1° -
Pazartesi
-1° -
Anketler
İstanbul'daki Tokatlılar Oyunu Kime Verecek?
Sayfalar
Tokat

Güncelleme: 17.01.2020
İmsak
06:18
Sabah
07:47
Öğle
12:49
İkindi
15:18
Akşam
17:40
Yatsı
19:03
Mobil Uygulamalarımız

Haber Yazılımı